Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 

Go down 
АвторСъобщение
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeСря Юни 17, 2009 4:30 pm

На следващата сутрин след като се бе върнала у дома,Катлийн стана късно.От стаята си се магипортира направо в кухнята.
-Га-изкряска Джейсън,който бе кацнал на обичайното си място:до прозореца.
-О,извинявай,че те стреснах,Джейси.-каза Катлийн-Как спа?
След като направи каша и седна на масата да закуси,през отвореният прозорец влетя сова.
-А,време беше.Тъпа птица.-тя взе от човчицата на совата Пророчески вести и затършува из джоба на мантията си за да и плати.Пусна един кнут в кесийката,завързана около крачето на совата и тя отново хвръкна през прозореца.
Катлийн бутна на страна купата с каша и се зачете във вестника.Още на първата страница нещо привлече вниманието и:
"Купата на домовете в Хогуортс грабна Рейвънклоу"-
повече информация на стр.5

Тя отвори там и зачете на глас:
Умниците от основания от Роина Рейвънклоу дом грабнаха купата на домовете в Хогуортс със събраните от тях 170 точки.Те я печелят за пръв път от 14 години.
Слидеринците този път успяха да се пречупят и заеха втора позиция със 155 точки.След тях се нареждат грифиндорци със 150 точки, и на последно място са уж трудолюбивите хафълпафци със 115 точки.

-Хм....Чули тово Джейсън?Да,честно да ти кажа съчувствам на ръководителя на Хафълпаф.Не мога да си представя какво му е.Да немога,и никога няма да разбера,защото неще допусна слидеринци да останат последни.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeПет Юни 19, 2009 7:00 pm

-Здравей,Катлийн!Отдавна не съм ти писала.Сигурно от когато Томас завърши.-така започваше писмото от Аманда Митермайър до Катлийн Уинзор.Катлийн седеше в кабинета си.-Да си минем направо на въпроса,за който ти пиша.Каня те на гости в семеиният ни замък извън Лондон.Когато ти е удобно заповядай.Ще си поговорим,ще се запознаеш с по-малката ми дъщеря Хелън,която от септември постъпва в Хогуортс.Надявам се да дойдеш!

Твоя приятелка:Аманда Митермайър

*пф*
Катлийн запрати пергамента на страна и стана от креслото зад бюрото си:
-Приятелка,как смее.Навремето открадна мъжа на живота ми,а сега си позволява да ме нарича приятелка.Мразя тази жена от дъното на душата си.Не мога да проумея как Том има такава майка-той е толкава различен.Оф,сега и кръвното ми се вдигна от толково нерви.Ще отиде в подземието да си направя отвара.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeСъб Юни 20, 2009 5:44 pm

-Днес е събота,няма Пророчески вести.Хм...Дали да не се абонирам и за Дрънкало,а?То поне излиза всеки божи ден.-говореше на себе си Катлийн.-Как мислиш,Джейси?...Да,тук трябва да се почисти.
Катлийн извади от килера за метли няколко парцала и кофи и ги измагьоса сами да чистят из коридора.Няколко кърпи миеха прозорците,а четките лъскаха паркета.
Катлийн влезе в стаята си за да оправи леглото.Разтреби и седна да си почине.Дълго седя,загледана в една точка и размисляваше.После стана и отвори ношното си шкафче.От там извади снимка в рамка:
7@y553usm
Очите и се изпълниха със горещи сълзи,които започнаха да се стичат по лицето.Снимката също бе полепнала с прах,както всичко останало в къщата.Катлийн я избърса с ръкава на мантията си и целуна изображението на мъжа.Той се бе усмихнал широко и бе прегърнал млада и красива девойка със руса коса,бисерно зелени очи и диамантена усмивка.Сега същата девойка гледаше този спомен в рамка и ридаеше.Катлийн захлупи лицето в ръцете си и продължи да плаче.Гарванът Джейсън грачеше някъде на горният етаж,чуваше се и звукът от работата на парцалите.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeНед Юни 21, 2009 10:06 pm

В края на седмицата,Катлийн не се чувстваше дабре.Дори не изглеждаше добре.Имаше сенки под очите и беше адски уморена.Качи се в кухнята чак след обяд,въпреки че се бе събудила в 6 часа сутринта.Щом я видя,Джейсън започна да издава радостни грачения и веднага кацна на рамото и:
-Здравей,красавецо!-каза му Катлийн и го почеса под крилата.-Съжалявам,че не споделих закуската и обяда си с теб,но...Не бях гладна,миличък.
Тя затършува из кухненските шкафове:
-Тук някъде трябва да има совешка сладост...*дум* *тряс*...Аз...Мисля,че си го заслужил,Джейси.Днес ще те пусна на разходка.Да!-тя грабна гарванът от пръчката му до прозореца,излезе от кухнята,прекоси коридора и отвори входната врата.Гарванът хвръкна,а Катлийн го проследи докато не изчезна от погледа и.Жената от съседната къща беше в градината си и гледаше.Катлийн срещна погледа и,а тя я заговори:
-Катлийн,изглеждаш...различно.Да не би да се е случило нещо?
За пръв път,Катлийн не се погнуси от мъгълската загриженост и отговори:
-Просто имах тежка нощ,г-жо Мичиган.Това е!
-Кога пристигна?Не съм те забелязала.
И нямаше как.Катлийн се бе магипортирала направо от перон девет и три четвърти.
-Опитвам се,да не се бия много на очи.-отвърна тя.
-О,милата ми.Та ти си много привлекателна жена.Недей,момичето ми!
Катлийн само се подсмихна и реши да влезе отново вътре.Почти затвори вратата,когато старата жена отново подвикна:
-Почакай!-Катлийн спря.-Имам още малко работа по розите си.Защо недойдеш да изпием по чашка чай.Опекох и сладки.Остави работата...ела!
Катлийн се замисли.Да,нямаше работа,но да пием чай с мъгалокръвна?..."Стига,жено!"-обади се някой в съсзнанието и.-"Преглътни тази своя гордост,като господарка на отварите.Сега живееш в квъртал,сред мъгъли и щом те канят на гости,не бива да отказваш".
-С удо-в-олствие,г-жо Мичиган.Само да се преоблека.
-Добре,момичето ми.Ще те изчакам.
Катлийн затвари вратата.Какъв бе този глас?Тя не бе водила такъв разговор със съзнанието си.Или имаше и друго аз?!
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeПон Юни 22, 2009 2:56 pm

Здравейте Катлийн Уинзор,
Аз съм сестра на Бела и я мразя. Но това не е важно. Искам да знам защо Бела не искаше да ме запознае с вас? Каза ми сега не е момента и други тъпи изрази. Ако обичате искам да се запозная с вас преди да съм тръгнала в Хогуортс. Изглеждате страшно интересна. Аз в кой дом ще бъда? Пиша ви със зелено мастило, защото вие харесвате Слидерин и го ръководите. Това ми го каза Бела. Виж кво Катлийн искам отговор става ли?????????? Ще те го чакам! Хайде да се видим някой ден, ако искаш ти си избери мястото.

Луиза

ПП: чакам отговор

Това писмо бе получила Катлийн тази сутрин.
-Какъв език ми държи това мътнородче?
Преди да отпрати совата,тя реши да отговори.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeПон Юни 22, 2009 3:11 pm

Катлийн бе започнала да прави закуска,когато същата сова се върна с друг изписан пергамент.Тя го разви и зачете:
Виж мама и тате са съгласни тъй че идвай когато искаш. Нямам търпение да се запозная с теб. Компанията ще бъде приятна. До скоро.

Луиза
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeПон Юни 22, 2009 4:57 pm

-Чисто нова роба.Нова! :evil: Какво дяволче! Дано си е научила урока.Сега трябва да ровя из книги за да търся заклинания за почистване.Да,професор Уизли учителят по вълшебство щеше да ми помогне,но сега къде да го търся?
Катлийн се преоблече и отиде да види дали не са дошли и други писма...Нямаше: на масата бяха вестникът от сутринта,писмата от Луиза Грейнджър и...пергаментът със почерка на Аманда Митермайър.Гневът в Катлийн утихна.Обзе я тъга.

Когато ти е удобно заповядай

Тя отново и отново препрочиташе това изречение.Стана от стола и:
-Още утре ще и се натреса на тази кукумявка.Независимо дали ме иска или не.Ще опознае истинската същност на Катлийн Уинзор.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeПон Юни 22, 2009 7:42 pm

-Очисти!-рече Катлийн,като размахваше своята 28см пръчка със сърдечна нишка от змей.Магията бе за по-лесно изчистващи се петна,затова тя повтаряше заклинанието по няколко пъти.
-Га,га!-гарванът Джейсън се бе прибрал от еднодневната си разходка и съобщаваше това на стопанката си със зловещи грачения.
-Скъпи мой!Добре дошъл...отново.Ще дадеш ли целувка на мама.-*мляс*
Катлийн даде на гарванът от сиренето,което и бе останало и се залови отново да казва заклинанието.В този миг рукна дъжд,придружен от гръмотевици.По прозореца дъждат тракаше ли,тракаше.В небето се появи черна точка,която започна да се уголемява все по-бързо.Джейсън забеляза совата,която бе мокра до кости,а тя кацна на перваза на прозореца.Щом се отръска от дъжда,започна да почуква с клюн по стъклото.Катлийн не обърна внимание на това,защото предполагаше,че дъждът се е осилил още повече.За да помогне на совата,гарванът започна да грачи,опитвайки се да дръпне резето на прозореца:
-Какво има,птицо?-ядоса се Катлийн.-Какви ги вършиш,Джейсън?-Тя се приближи до прозореца и сграбчи гарванът за врата.Той изгряка и чак тогава,Катлийн забеляза совата.Отвори прозорецът и тя влетя в кухнята.
Катлийн седна и прочете писмото:
Здравейте! Изпращам ви това писмо с едно пауново перо тъй като знам, че ги харесвате и ви каня на гости у нас в сряда когато пожелаете. Ще ви чакам!
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: *Внезапен обрат*   I_icon_minitimeВто Юни 23, 2009 4:43 pm

Часовникът в кухнята тракаше.Времето препускаше,а Катлийн седеше на един стол около масата и също отброявяше секундите,минутите и часовете:
-Какво ми става,в името на Мерлин?Защо все още стоя тук като прикована?Тя те покани,Катлийн...покани те,значи няма да се учуди при внезапната ти поява.Да,тръгвам.-каза си тя.
Наметна се със пътническото си наметало и тръгна да излиза през вратата.В антрето имаше огледало и тя се спря за да се огледа:
-Леле,малко съм се позанемерила.Ще се пооправя малко.
Катлийн слезе в подземието в своята стая.Отвори вратата на дрешника си за да се поразрови за някоя по-прилична мантия и....От там изскочи жена вампир,с големи зъби,облечена с една от роклите и и с окървавен врат:
-Това ли търсиш,хубавелке?-викна с насмешка в гласа си вампирката.-Хахаха!
Катлийн се добра до пръчката си и каза:
-Ридикулус!-Вампирката се свлече на земята,а на нейно място се появи плъх в балетна рокличка.*цър*.Катлийн го грабна и го запрати обратно в дрешника.-Оф,от бързане съвсем забравих,че тук държа богърта.
След около петнайсет минути,вече готова Катлийн понечи отново да излезе през вратата,когато...:
-Ами,да.Този път ще пътувам с летежна пудра...Малко необичайно,но съм го решила.-Тя се върна в кухнята и се мушна в голямата камина.Загребна от механчето с летежна пудра и каза високо и ясно:-Замъкът на Митермайър.-камината избухна в зелени пламъци и тя изчезна.
Когато се съвзе от пътуването си из пространството,лежеше на пода в друга кухня,цялата в сажди и прах.Тя стана и се поизтупа.В коридорът се чу влачене на крака,и Катлийн застана мирно и тихо готова да поздрави старата си приятелка.На вратата обаче надзърна момиченце,с шоколадово кафява коса и бяла като сирене кожа.
-Здравей!-промълви Катлийн.
-Ааааа,смъртножаден!-изписка момичето и побягна.-Помощ!Помощ!
-Не,не...Стой!.... :evil: Хлапачка.Аз не приличам на...Смъртножадна?
След около две минути в кухнята нахлу висок,силен и красив мъж насочил пръчката си срещу Катлийн:
-Защитавай се!Експели...Катлийн?
-Привет,Шон.
-Здравей!-каза мъжът и свали своята пръчка.-Как се озова тук?
-Ами...-замрънка Катлийн-Пътувах с летежна пудра.Аманда ми писа и ме покани на гости.
-Дошла си чрез пудролиниите?Защо?Да не би да са ти отнели разрешителното за магипортиране?
-О,не.Просто...Не имам разрешение да се магипортирам.Да,имам.
Няколко секунди двамата се гледаха без да казват нищо:
-Аманда я няма,Катлийн,но ти можеш да я почакаш.Тя нямя да се бави.Заповядай в хола.
-Благодаря ти,Шон!
Момичето,което бе помислило Катлийн за смъртножадна се криеше зад Шон Митермайър и се държеше за панталоните му.
-Тате,-прошепна то-тази жена е смъртножадна,как ще я водиш в хола?
-Стига фантазии,Хелън-скара и се баща и.А,ето заповядай Катлийн.Седни и се чувствай като у дома си.-Катлийн седна на един от фотьойлите. *пръцц*
Хелън едва сдържаше гласа си:
-Хел,колко пъти да ти казвам да си събираш играчките.Извинявам се,Катлийн.Нале знаеш,всички деца се радват на шеговити дрънкулки от онзи магазин на Диагон али.
-Да,да-отвърна тя и се усмихна почервеняла като домат.
-Е,какво ще пиеш?;
-Ако имаш бирен шейк?Голяма жега е!
-Да,наистина.Веднага ще ти донеса.Хелън,прави компания на професорката.
Мъжът излезе от стаята и Катлийн остана само с момичето.
-Професорка,да да.Аз знам,че си смъртножадна.Не можеш да ме заблудиш.
Катлийн само се ухили и се облегна на облегалката.В този миг в стаята дойде младеж,който бе облечен в екип за куидич и влачеше след себе си модел на *Светкавица*:
-Хел,къде е...?Професор Уинзор!Радвам се да ви видя.
-Здравей,Томас.На мен също ми е приятно,когато се срещаме.Виждам,че преследваш мечтата си.Как върви с куидича?
-Горе долу добре,професоре.
-О,виждам,че си побързала да поговориш отново със любимият си ученик.-каза г-н Митермайър.
-О,стига татко.-засрами се младежът.-Аз ще ида да се преоблеча и ще сляза пак.
-Добре,синко.Върви!-Томас прибра метлата си във килера и се изкачи по голямото стълбище.-Да,времето си върви,ние остаряваме.-каза Шон на Катлийн.
-Да,така е.Той на колко години стана?
-На 19.
Катлийн зяпна Шон,а той понечи да и сипе от бирения шейк.
-Ако искаш още само кажи.Аманда ще се върне всеки момент.А,това е Хелън.Второто ми дете.Хелън,това е професор Уинзор.На есен ще бъде твоя преподавателка по отвари,адай Боже и твоя ръководителка.От години членовете от семейството завършват Хогуортс като истински чистокръвни слидеринци.
Катлийн отново се усмихна насила,когато на входната врата се позвъни.
-Кой ли е?-запита Шон.
-Сигурно е Аманда.-отвърна му Катлийн.
-Не,ако беше тя направо щеше да влезе.Нали това е нейният дом.
Шон стана от мястото си и отиде да отвори вратата.
-Все казвам на татко да си вземем слугиня или домашно духче.Да,ще има с кого да си играя.-оплака се Хелън на Катлийн.
След малко Шон се върна с няколко служителя от министерството:
-Заповядайте,господа.Седнете.Нещо за пиене.-предложи им той.
-По-добре вие седнете,господине.Имаме да ви кажем нещо важно.
Усмивката на Шон се стопи и той седна до Катлийн.
-Това е нещо,как да кажем...за възрастни момиченце.-каза един от мъжете.
-Хел,върви горе да играеш.Помоли Томас да играете на избухващи карти.-каза баща и.
-Уеее-викна Хелън и на един дъх изкачи стълбите.
Същият мъж сипа в една чаша от бирения шейк и я натика в ръцете на Шон:
-Днес след обяд в гората е имало нападение на смъртножадни.
-Тяхно нападение посред бял ден?-учуди се Катлийн.
-Оставете ме да довърша,г-жо.
-Госпожица.-поясни Катлийн.
-Все едно.В гората е било пълно с мъгали,а смъртножадните са ги изтезавали.Използвали са забранените проклятия.Империус,Круциатус и Авада Кедавра.
-И за какво ни го казвате това,господине?-попита Шон.-Ние сме магьосници,чистокръвни при това.Какво ни засяга за мъгалите.
-Съобщавам ви го,г-н Митермайър,защото в същото време вашата жена е била на събитието и се опитала да им помогне.
-Моята жена?-кресна Шон.-Къде е сега тя?
-Г-жа Митермайър е била покусена от проклятието Авада Кедавра.Аманда Митермайър е мъртва.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeСря Юли 01, 2009 2:16 pm

Катлийн не се бе прибирала в къщи от дни.Със оглушително *Пук* тя се появи в антрето,свали мантията си и завлачи краката си към своята стая.Строполи се на леглото и заспа...Унесе се в сън:

-Къде съм?-чудеше се тя в съня си.
-Катлийн,- викаше я някой по име-помогни ми!
Катлийн тичаше из гъста трева,между дървета с огромни корони.Тревата я затрудняваше да се движи и се оплиташе в краката и.
-Къде си?-извика Катлийн.
-Тук сам!Помощ!-дереше се женският глас.
Разнесе се звукът от изстрелване на проклятия и послидният писък на жената


Катлийн се събуди,цялата обляна в пот.Завивките бяха събрани и по това тя разбра,че насън е ритала опитвайки да се измъкне от тревата.
Когато се съвзе видя,че Джейсън бе кацнал на края на леглото и я гледаше с празен поглед:
-Ела,пернатко.-помилва го Катлийн-Да си напълним стомасите.Гладен си,нали?
В кухнята тя сипа в кутийката на джейсън малко от храната за птици,а на себе си направи каша от праскови.На масата имаше куп непрочетени писма.Тя не им обърна внимание и отново се върна в стаята си.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeЧет Юли 02, 2009 6:14 pm

-Професор Уинзор?Вкъщи ли сте?-В камината плуваше глава на младеж.-Професоре?
Катлийн едва не падна по стълбите от бързане.Втурна се в кухнята и замръзна пред камината:
-Томас?-сепна се тя.
-Добър ден,професоре.-отвърна и Томас Митермайър.
-Да не се е случило нещо със Шон?
-Слава Богу,той е добре,но...
-Какво но...?Говори!-кресна му Катлийн.
-Хелън се разболя.Не предприехме първоначално никакви мерки,защото мислехме,че не е нещо сериозно.Сега обаче се оказа,че е хванала някаква силна треска.Откараха я във Свети Мънго.
-Щом се е стигнало до там значи си е сериозно.-каза Катлийн.-Сега сам ли си?
-Да!-отговори на въпроса и Томас.
-Баща ти луд ли е да те оставя сам?Веднага се магипортирай тук!По късно ще отидем в болницата.
Томас понечи да възрази,но Катлийн го изпревари:
-Заедно!
Момчето следеше Катлийн с поглед,а тя седна зад кухненската маса.
-Толкова нещастия за такъв малък период от време.Дори аз не бих проклела някого по този начин.-Катлийн се разплака,шмъркайки изберса лицето си с мантията.Томас продължаваше да я гледа по същият начин.
-Какво правиш още там?Веднага да дойдеш тук!
След като се магипортира,Томас поседна на пейката до Катлийн.
-Професоре,винаги съм ви ценял много.Не само като мой учител,а и като приятел.
-Благодоря ти,Томас!-Катлийн прегърна момчето.-Е,ще направя обяд.Ти...върви горе и се избери някоя от стаите.
Томас взе нещата,които бе донесъл със себе си и напусна кухнята.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeСъб Юли 04, 2009 5:06 pm

-Беше много вкусно,професоре!-рече Томас на Катлийн на закуска.
-О,знаеш че ми е омръзнало да ме хвалят,Том..."Благодаря ти от сърце Катлийн,че спаси...че направи и..." бла бла бла.Просто върша задълженията си.
-Извинявам се професоре,но просто обичам да съм откровен.
Катлийн се усмихна на Томас и стана за да раздига чиниите.
-Оставете поне това на мен.-спря я Том.-По цял ден сте на крак,спите по малко и навсичко отгоре ставате преди да се е съмнало.Седнете поне за секунда.
-Добре,но не се мъчи да ги миеш сам.Нали си магьосник.
-Да,професоре.Това ще оставя.-засмя се Том.
Катлийн седна обратно на масата и се замисли:
-Помниш ли,когато беше в първи курс?Когато искаше постоянно да правиш магии,да знаеш всички заклинания-попита тя Томас.
-Бил съм голям смешко.Мама...Мама все разказваше как съм искал да порасна бързо,да стана опитен магьосник,да работя в министерството...Но,с течение на времето всичко се промени.
-Според мен Хогуортс те промени.-потвърди Катлийн.-Обществото,което те заобикаляше.
-Професоре,винаги съм се чудел,защо шапката ме прати в Слидерин?През всичките години прекарани в Хогуортс си знаех,че не съм го заслужил.
-От години,всеки поклонник на вашата фамилия е завършвал училище като истински слидеринец,Томас.Това важи и за теб.Трябва да си горд с това,не да съжаляваш.
-Не,аз не съжалявам.Просто през годините това ме притискаше.Явно е трябвало да га споделя с някого.
-Е,както сме започнали разговор,как върви подготовката за световното по куидич?-заинтригувано попита Катлийн.
-Добре-смънка Томас.
-Само "Добре"-изимитира го Катлийн.-Нещо гнило има в това.Да не би да сте отпаднали?
-Не,не...Не е това.Просто сега,не мога да мисля за куидича при толкова много нещастия.
-Да,прав си-подсети се отново за всичко Катлийн.-Е аз ще отида да приведа във по-приличен вид стаята си.
Катлийн стана,но Томас я дръпна за ръката:
-Професоре,още ли обичате татко?-попита я той.
Катлийн се стъписа и пребледня.
-Знам,че сте били заедно.Вие сте силна жена,защо го отстъпихте на майка ми?
-Шон пожела така.Той бе станал на 23 и родителите му решиха,че е време да го оженят.Те не бяха съгласни да прекара остатъка от живота си с мен.
-Как така?Вие също сте чистокръвна.
-Да,тово е така,но те враждуваха отдавна със семейството ми.Майка ми вече се бе споминала по това време,но аз също носех тяхното име.Дори и да бях приела фамилията на баща ти аз си оставах със същият произход.
-Това е несправедливо.-ядоса се Том.-Ако вие обичал истински,татко е можел да избяга с вас.
-Не,можеше...той бе единствения наследник на вашето богатство.
-Да бъде проклето това богатство.Не мога да повярвам,че татко се е пречупил.
-Успокой се,момче!Вече...почти го преживях.
-Значи още го обичате!Така е,нали?
Без отговор,Томас подразбра....След около минута,Катлийн стана и на вратата на кухнята заяви:
-Приготви се!След половин час отиваме в Свети Мънго.
Томас кимна и също последва Катлийн.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeВто Юли 07, 2009 3:56 pm

-Уау!-ахна Шон.-Голяма е,дори красива.
-А ти какво очакваше?Че живея в някоя барачка?-подразни се Катлийн.Тя отвори вратичката на двора и прекоси градината.
-Ти все си заета.Как успяваш да поддържаш и градината си?
-Шон,започваш да ме изнервяш с многото си въпроси още първият ден.Аз съм магьосница,забрави ли това?!
-И аз съм магьосник,Катлийн,но за градината ми се грижат гноми.-не и остана длъжен Шон.Катлийн отключи вратата на къщата и влезе.
-Татко,не създавай проблеми на професор Уинзор.Бъди благодарен за всичко,което прави за нас.-каза Томас на баща си.
-Как сине?Щом изкажа благодарностите си и тя се дразни.
-Пип,пииип.Отдръпнете се от пътя...Аз не смятам да стоя тук цял ден.-заблъска се Хелън и също влезе вътре.
-Хайде,сине.Да влизаме!-те също влязоха и затвориха вратата.Том вече бе идвал тук и направо влезе в кухнята.
-Харесва ли ти тук,Хел?-попита Шон дъщеря си.
-Хм...сигурно.-каза тя и тръгна да се качва по стълбището.
-Къде тръгна млада госпожице?!Не си си у дома.На какво съм те учил?
-Татенце,сега живеем тук.Ще ида да си намеря стая.
Шон отново отвори уста да се скара на Хелън,но Катлийн дойде в коридора:
-Нека да мърля само в една стая.Парцалите ми не са само за един ден.Върви момиче.-каза тя.-А ти тук ли ще стоиш?Ела направих чай.
Шон я последва в кухнята и остави чантите си на една от пейките.Катлийн сипа чай в две чаши и седна срещу него.
-Искам да ти благодаря,но пак ще се ядосаш.-каза и Шон.
-Пий си чая и мълчи.-сбръчка вежди Катлийн.-Дъщеря ти е голям дърдорко.Без да се засягаш.
-Да да знам,но пък е добро дете.Няма да ти създава много неприятности.
-Надявам се.-каза тя и надигна чашата за да допие чая си.-Е,аз имам малко работа.Трябва да ида до Гринготс.
-О,ще те придружа.Сега смятам,че и ти не си в безопасност.
-Не!-веднага отказа Катлийн.-Ще се върна довечера,за да си изясним някои правила относно пребиваването ви в дома ми.Дано до тогава няма нищо изпотрошено.
-Да ще се постараем-засмя се Шон.Е,до довечера.
Катлийн само кимна и излезе от кухнята.В коридора наметна мантията си и завъртя дръжката на вратата.Когато се озова на двора и хрумна идея.Извади магическата си пръчка и направи няколко защитни заклинания за всеки случай.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitimeПон Юли 13, 2009 2:01 am

-Има поща,има поща.-крякаше Хелън в градината,след като всички бяха вечеряли.-Дано да е за мен.Дано да е писмото от Хогуортс.
-Стига викаш,момиче!-скара и се Катлийн.След това се обърна към Шон.-Та тя още ли не е получила писмото?
-Малко е странно наистина,но има още време.Може и във последният ден да и го пратят,но със сигурност ще постъпи там.
Катлийн му хвърли един от своите орлови погледи и направи гримаса:
-За вас е професоре-издърпа Томас писмото от ръката на Хелън.
Катлийн се очуди.Кой ли и пишеше?Писмото бе сложено във розов пощенски плик.
-Мъгъл?-помисли си тя в първият момент.-Някой от тях смее да ми изпраща писмо?!
-Катлийн,-прошепна Шон-дай на мен.Може би е прокълнато.
Тя подаде на Шон плика,и той го отвори бавно и предпазливо.
-Покана за рожден ден!-измрънкя учудено той.-Канят те на рожден ден...утре.
-Кой ме кани?
-Луиза Грейнджър.Познаваш ли я?
В главата на Катлийн нахлу спомена за съсипаната и роба и онова палаво дете...
-Да...Дете е на Лупин и Лилия Грейнджър.Лупин работи в министерството.
-А,но дъщеря му не се ли казваше...Бела?
-Това е второто им дете.
-Рожден ден?-израдва се Хелън.-Отиваме,нали?
-Не,поканата е за професор Уинзор и ако реши ще отиде само тя.-подразни сестра си Томас.
-Не смятам да ходя!-категоричен бе отговорът на Катлийн.
При тези думи Хелън се разрева.
-Оу,Катлийн,направи го заради Хелън.Едва ли хората ще имат нещо против ако отидеш с дъщеря ми.
-Моля те,професоре-изхълца Хел.
Катлийн помисли за момент.
-Но и вие с Томас ще дойдете!В противен случай отговорът ми е не!
-Аз съм на работа-каза Шон.
-Аз на бебешки рожден ден?!-вдигна вравя Томас.-Не става.
-Слушай млади г-не,утре няма да има никого в къщата.Не може да останеш сам.Отиваш с Катлийн.-заплаши Шон сина си.
Катлийн стана от пейката в градината и тръгна да раздигва чиниите.Явно Томас Митермайър щеше да прекара деня си като отнаво на единайсет.
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Sponsored content





Empty
ПисанеЗаглавие: Re:    I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Боклуци :: Кошче-
Идете на: