Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Магьосническа мода-Мадам Моклин

Go down 
+12
Джини Уизли-Потър
~teditooo~
На Дявола внучката
Клеър Бенет
Тед Багшот
The secret of the live
Диана Йорданова
Джун Песър
Anjeliх
Бела Грейнджър
Кристофър Могър
Проф.Катлийн Уинзор
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Anjeliх
Хафълпаф
Хафълпаф
Anjeliх


Име на героя : Андрю Локхарт
Местожителство на героя : хогуортс
Репутация : 0
Курс : Втори курс
Брой мнения : 71

Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магьосническа мода-Мадам Моклин   Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 I_icon_minitimeПон Авг 17, 2009 3:36 am


Следващия магазин в който Андрю влезе беше този.
- Добър ден. Искам една зимна шапка на Хафълпаф и един екип за куидич на Хафълпаф.
Момчето се обърна и за минута донесе нещата.
- Колко ще струва? - попита Андрю.
- 17 галеона общо. - каза момчето.
Андрю ги подаде и излезе от магазина.
Върнете се в началото Go down
~teditooo~
Хафълпаф
Хафълпаф



Име на героя : Ренесме Грийн
Репутация : -3
Брой мнения : 55

Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магьосническа мода-Мадам Моклин   Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 I_icon_minitimeВто Авг 25, 2009 4:21 pm

Ренесме разглеждаше новата си пръчка, докато отиваше към магазина на Мадам Молкин. Когато влезе вътре, тя отново я прибра в джоба си.
-Добър ден! - момичето поздрави продавачката, която всъщност не се виждаше никъде в помещението. Някъде отвътре Мадам Молкин отвърна глухо на поздрава. Каза на Ренесме да изчака малко. След няколко минути жената се показа иззад куп мантии и попита първокурсничката какво ще си купува.
-Така...Трябва ми комплект мантии и шалче на Хафълпаф, също и една шапка. - Добре че Ренесме вече бе решила какво ще си купува, понеже очевидно продавачката бързаше за някъде.
-Добре, сега ще ти ги донеса, а ти си приготви парите...29 галеона. - Ренесме извади от портмонето си 29 галеона и изчака, докато Мадам Молкин й донесе мантиите. След малко жената отново се появи, подаде нещата на момичето и взе парите.
-Довиждане! - първокурсничката каза и се запъти към вратата. Продавачката й отвърна също с едно "Довиждане." и си продължи работата, като пак изчезна навътре в магазина.
Върнете се в началото Go down
Том Роджърсън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Том Роджърсън


Име на героя : Том Роджърсън
Местожителство на героя : Лондон
Години : 28
Репутация : 1
Курс : Първи курс
Брой мнения : 126

Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магьосническа мода-Мадам Моклин   Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 I_icon_minitimeПон Сеп 07, 2009 3:22 am

Том влезе в магазина и каза:
-Искам една официалня мантия на Хафълпаф.
Те му дадоха мантията и той каза:
-Благодаря.
Върнете се в началото Go down
Клара Браун
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Клара Браун


Име на героя : Клара Браун
Местожителство на героя : Лондон
Години : 28
Репутация : 0
Курс : Първи курс
Брой мнения : 18

Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магьосническа мода-Мадам Моклин   Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 4:22 pm

Звънчето, закачено над вратата, оповести моето и на майка ми влизане. Веднага поздравих продавачката, която седеше на едно столче близо до вратата и шиеше една мантия. Тя ми отвърна любезно и попита какво ще желаем. Остави шиенето си и застана зад бюрото, за да ме изслуша.
-Искам един комплект мантии на Рейвънклоу, едно шалче, пак на Рейвънклоу, една черна островърха шапка и от роклите - синята. - щом чу всичко, желано от мен, жената се промъкна през множеството мантии, за да ми потърси. След малко се върна с всичко, което бях поискала, в ръка и внимателно остави дрехите на бюрото. Шепнешком си пресметна цената и каза:
-Всичко ще бъде 45 галеона! Нещо друго ще желаете ли? - майка ми ме погледна многозначно. Веднага я разбрах. Преди да влезем в магазина, тя ме беше предупредила, че ако си избера някоя дреха, която не е мантия, тоест е рокля, непременно трябва да я премеря. Бях се съгласила с нея и сега помолих да пробва синята рокля. Продавачката направи изражение, сякаш няма нищо против, след това кимна и ми подаде роклята. Внимавах да не я измачкам, докато минавах по указания ми път от мадам Молкин. Влязох в пробната. Вътре беше много уютно, не като в мъгълските магазини. Мъчно облякох роклята, но все пак успях. После отидох да се покажа на майка ми. В магазина беше влязло и някакво момче, очевидно по-малко от мен. Когато ме видя, просто остана с отворена уста, но след миг се усети. Малка усмивка плъзна по лицето ми и се обърнах към майка ми.
-Прекрасно, миличка, просто прекрасно! - възкликна тя и ме подкани да се преоблека, защото имаме и други неща за пазаруване. Послушах я и след пет минути вече излизахме от магазина.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Ричард Дейвис
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Ричард Дейвис


Име на героя : Ричард Дейвис
Местожителство на героя : Стара Загора
Години : 35
Репутация : 0
Курс : Първи курс
Брой мнения : 26

Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магьосническа мода-Мадам Моклин   Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 11, 2009 10:22 pm

Мадам Молкин беше последното място,което щеше да посети Ричард,перди да отпътува за Хогуортс.Беше чувал доста хубави неща за него, пък и майка му беше стара пирятелка със собственичката.Той влезе във магазина и отиде направо на касата.
След малко се появи мадам Молкин и той бързо си напарви поръчката:
-Добър ден!Бих искал да си купя Официална мантия- Рейвънклоу -3 галеона
Комплект мантии Рейвънклоу-5 галеона
-Нямаш проблеми,ангелче-зарадва се жената и бързо се зае да намери поръчаните неща и да ги опакова.Когато вече бяха готови,мадам Молкин му ги сложи във чанти и му ги даде.Ричард плати 8 галеона и моментално се отпарви к ъм гарата.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магьосническа мода-Мадам Моклин   Магьосническа мода-Мадам Моклин - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Магьосническа мода-Мадам Моклин
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: В Лондон... :: Диагон али-
Идете на: