Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Класната стая

Go down 
+2
Проф.Хърмаяни Портман
Проф.Катлийн Уинзор
6 posters
АвторСъобщение
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeСъб Май 02, 2009 4:59 pm

Класната стая ClasnaStaq

Тук се провеждат занятията по ЗСЧИ
Ръководител:Хърмаяни Портман
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Проф.Хърмаяни Портман
Учител по ЗСЧИ
Проф.Хърмаяни Портман


Име на героя : проф.Портман
Местожителство на героя : Гримолд 12 ;]
Години : 28
Репутация : 0
Брой мнения : 23

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Първи урок-първи курс   Класната стая I_icon_minitimeЧет Сеп 03, 2009 3:12 pm

Днес бе топъл,слънчев ден и това бе денят,в който ще се проведе първият урок по ЗСЧИ.Хърмаяни се изкачи по витата стълба на седмия етаж и пое по дългия коридор.Токчетата на обувките й тракаха по мраморния под и шумът се носеше като ехо из дългото,тясно помещение.Младата жена отвори дъбовата врата и видя учениците,които вече я очакваха.Хърмаяни се усмихна и започна:
-Здравейте на всички!-усмихна се тя-Аз съм проф.Хърмаяни Портман и ще ви преподавам по ЗСЧИ,но ще се виждаме и в часовете по Дуелиране...
Децата се усмихнаха,а тя продължи:
-В учебната програма се включват изучаването на черните проклятия,техните контразаклинания и разбира се,опасните същества,населяващи магическия свят.Днес ще се запознаем с птицата феникс.-едва изрекла това,тя замахна с пръчката си и в този миг пред тях се появи един красив златен кафез.
-Нека ви запозная с Фоукс-той е феникс или наричан още жар-птица.В Древността е била свещена сред много народи,най-вече сред египтяните. За него се казва, че живее 500, 1461 или 12594 години. Той е мъжка птица с красиви златни и червени пера.-Хърмаяни си пое дълбоко дъх и продължи- В края на своя земен път фениксът се вгражда в гнездо от канелено-кафеви клонки, които после той сам запалва. Птицата и гнездото горят пламенно, а после стават на пепел, от която се ражда новия феникс. Той балсамира пепелта на стария феникс в яйце от смирна и го занася в Хелиополис (от гръцки селищесто на Слънцето), намиращ се в Египет.Фениксът присъства като образ и в други митологии:макар, че той е представен по различен начин, той става популярен в ранно-християнското изкуство и литература като символ на прераждането, на безсмъртността и на задгробния живот.
Жар-птицата е свързвана още със Слънцето,и култа към него...Да кажем в Древен Египет е бил свързван с бог Ра ,който е бил техен върховен бог и в древногръцката митология-с бог Аполон.Предполага се,че феникса живее в Арабия,близо до свещен кладенец,в който в ранни зори се къпе и бог Аполон спира своята колесница за да слуша вълшебната му песен...
-Е,това е за днес!-усмихна се тя ,сложи магическата си пръчка в джоба на мантията и започна да прибира записките си-Не забравяйте,че аз и директорката правим списъкът за записване в клуба по Дуелиране!-след това тя стана и излезе от кабинета...

За домашно:РП,че сте били в час и съчинение (по желание) върху урока,за допълнителни точки (на ЛС).Ако имате въпроси-питайте!
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Проф.Хърмаяни Портман
Учител по ЗСЧИ
Проф.Хърмаяни Портман


Име на героя : проф.Портман
Местожителство на героя : Гримолд 12 ;]
Години : 28
Репутация : 0
Брой мнения : 23

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Пъври урок-втори курс   Класната стая I_icon_minitimeЧет Сеп 03, 2009 3:13 pm

Хърмаяни влезе в кабинета,където вече я очакваха второкурсниците.Тя замахна с пръчката си и щом завесите се дръпнаха,слънчевите лъчи нахлуха през прозорците и в стаята стана слънчево и топло.Тя застана пред тях и започна:
-Здравейте на всички!Аз съм проф.Хърмаяни Портман и ще ви преподавам по ЗСЧИ и Дуелиране!-усмихна се тя,последвана от учениците.-В този курс ще се запознаем със стандартни заклинания за защита срещу някои същества...-въздъхна тя и след миг каза:
-Акцио дрешник!-след миг пред тях се появи един дрешник,който буквално ''подскачеше'' Very Happy пред тях.-Днес ще се запознаем със съществото Богърт.Това същество е подобно на превъплътител.Застанете ли пред него той се превръща във вашият най-голям страх...съветвам ви,когато се изправяте пред подобно създание ,с вас да има придружител.Когато богърта се изправи пред двама души едновременно,той се обърква и незнае в какво да се превъплъти...и така е по-уязвим.
По лицата на някои от второкурсниците се появи видимо притеснение,но професор Портман отсече:
-Богътите не са често срещани създания...обитават тъмни и закътани места,където магьосниците дори не предполагат...стари дрешници,шкафове под мивката и пр.Намерих този в един от шкафовете в кухнята на Голямата зала.-Хърмаяни извади магическата си пръчка и я стисна здраво в ръката си-Заклинанието против богърт е ''Ридикулус''.-при тези нейни думи всички записаха заклинанието в тетрадиките си-Както вече знаете,при заклинанията е изключително важно правилното им и точно изговаряне,но при това трябва да помислите за нещо,което ви разсмива!Единственото нещо,което не понася богъртт е смехът.Е,пръчки в готовност?
Всички вдигнаха пръчките си и се строиха в редица пред дрешника.
-Е,кой ще бъде пръв?

А сега...едно рп,как упражнявате заклинанието срещу богърт!Ако имате въпроси-питайте!
Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Том Роджърсън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Том Роджърсън


Име на героя : Том Роджърсън
Местожителство на героя : Лондон
Години : 28
Репутация : 1
Курс : Първи курс
Брой мнения : 126

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeСря Сеп 09, 2009 2:22 pm

Понеже се регистрирах по късно сега пиша за часа:
Том влезе в стаята и седна на чина си. Той чакаше учителя да пристигне. Когато той пристигна се представи а ние всички се усмихнахме и тя започна да преподава. Том слушаше отвреме на време и се розсейваше с глупости но повечето разбра, защото го беше чувал преди.
Върнете се в началото Go down
Проф.Хърмаяни Портман
Учител по ЗСЧИ
Проф.Хърмаяни Портман


Име на героя : проф.Портман
Местожителство на героя : Гримолд 12 ;]
Години : 28
Репутация : 0
Брой мнения : 23

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeСря Сеп 09, 2009 4:37 pm

Том Роджърсън написа:
Понеже се регистрирах по късно сега пиша за часа:
Том влезе в стаята и седна на чина си. Той чакаше учителя да пристигне. Когато той пристигна се представи а ние всички се усмихнахме и тя започна да преподава. Том слушаше отвреме на време и се розсейваше с глупости но повечето разбра, защото го беше чувал преди.

ЕДИТ проф.Портман:
+5 точки за Хафълпаф
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Елизабет ВанХелзин
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Елизабет ВанХелзин


Име на героя : Елизабет ВанХелзин
Местожителство на героя : Лондон
Години : 30
Репутация : 0
Курс : Четвърти курс
Брой мнения : 229

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 2:31 pm

Влязох в кабинета на професор Портман.Бях доста подранила,но нямам търпение да се запозная с нея и да започнат уроците по защита срещу черната магия.Бях много добра в това.Все пак водех Вода и съм член на Орденът на Феникса....Отворих една книга и реших да прочета нещо докато дойде професорът и останалите четвъртокурсници...
Върнете се в началото Go down
Бела Грейнджър
Префект на Рейвънклоу
Префект на Рейвънклоу
Бела Грейнджър


Име на героя : Бела Грейнджър
Местожителство на героя : Хогуортс
Години : 28
Репутация : 4
Титли : Жената на Алекс Мераз Very Happy
Курс : Втори курс
Брой мнения : 208

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 7:38 pm


Обмислих урока и си записах всичко стрикно. Беше чела за богъртите в много книги. Стана и нейн ред. Беше трета. Изправи се пред дрешника. Извади пръчката си и Проф. Портман отвори дрешника. Погледнах към Андрю, който беше зад мен. Той ми прошепна "Успех!" От дрешника излезе мъж с черно наметало и качулка. Той започна да се прилижава. Забравих за миг , че съм в класната стая. Осъзнах се бързо.
- Ридикулус.
Мъжът се изпари. Остана на прах на земята. Останалите ученици се засмяха при вида на праха. Това беше смъртожаден. Разбирах .... Погледнах към Андрю и му намигнах, а проф Портман ми се усмихна.
Върнете се в началото Go down
http://hermione9.mondozoo.com
Anjeliх
Хафълпаф
Хафълпаф
Anjeliх


Име на героя : Андрю Локхарт
Местожителство на героя : хогуортс
Репутация : 0
Курс : Втори курс
Брой мнения : 71

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 7:41 pm


Вгледах се и направих знак на професократа да го пусне. Пред мен се появи някакво същество. Забравих за всичко. Сетих се за мама и баба. После се намерих на земята. Отворих очи. Професорката беше над мен и ме гледаше. Бела беше от другата ми страна, както и останалите ученици.
- Добре ли си? Това беше диментор. - попита Бела притеснена.
- Добре съм. Какво е диментор?
Върнете се в началото Go down
Бела Грейнджър
Префект на Рейвънклоу
Префект на Рейвънклоу
Бела Грейнджър


Име на героя : Бела Грейнджър
Местожителство на героя : Хогуортс
Години : 28
Репутация : 4
Титли : Жената на Алекс Мераз Very Happy
Курс : Втори курс
Брой мнения : 208

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 7:47 pm


Учудих се от въпроса му.
- Не си ли чувал за Азкабан?
Той отговори, че е чувал.
- Тогава трябва да знаеш за дименторите. Дименторите са ужасни същества, коит искат да изпълнят света с отчаяние. Те изсмукват радостните и щастливи мисли. Но най-лошото, което може да ти стори диментор е да те 'целуне'. Така ти изсмуква душата. 'Целувката на диментора' е едно от най-страшните наказания. Обгърнати с черни наметала с нискосведени качулки, скриващи гротескните им лица дименторите всяват ужас и студ със самото си присъствие. Те се хранят със щастливите чувства на хората, оставяйки ги нещастни и оголени.Дори и да не изядат душата на жертвата си, дименторите могат да я подлудят, поради което много от затворниците в Азкабан полудя...
Върнете се в началото Go down
http://hermione9.mondozoo.com
Anjeliх
Хафълпаф
Хафълпаф
Anjeliх


Име на героя : Андрю Локхарт
Местожителство на героя : хогуортс
Репутация : 0
Курс : Втори курс
Брой мнения : 71

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 7:48 pm


- От книгите ли за бога знаеш всичко това? - прекъснах я аз с учудване.
Тя кимна.
- Това е ужсно.
Върнете се в началото Go down
Елизабет ВанХелзин
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Елизабет ВанХелзин


Име на героя : Елизабет ВанХелзин
Местожителство на героя : Лондон
Години : 30
Репутация : 0
Курс : Четвърти курс
Брой мнения : 229

Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 6:36 pm

Влезнах в кабинета по защита срещу черните изкуства.Днес щяхме да се упражняваме с дрешника.Застанах най отпред...вратите се отвориха и от вътре излезна най-големият ми страх...беше надгробна плоча с надпис "Почивай в мер Сириус Блек".Бързо се усъзнах,извадих пръчката си и я насочих към плочата.
-Ридикулус!
Казах и плочата се превърна в маймунка облечена в смокинг и обута в розови обувки.Всички се засмяха...дори и аз леко се подсмихнах.Отстъпих настрана за да мине напред следващият...Часът мина горе-долу забавно...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Класната стая Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая   Класната стая I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Класната стая
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Класната стая
» Класната стая
» Класната стая
» Класната стая
» Класната стая

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Учебни занятия :: Защита срещу черните изкуства-
Идете на: