Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 На поляната

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Проф.Катлийн Уинзор
Admin
Admin
Проф.Катлийн Уинзор


Име на героя : Катлийн Уинзор
Местожителство на героя : Годрикс Холоу
Години : 29
Репутация : 5
Титли : 1.Господарката на отварите

Брой мнения : 410

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: На поляната   На поляната I_icon_minitimeВто Сеп 01, 2009 2:18 pm

На поляната Magical_Forest_7159_1600_1200

Тук ще се провеждат часовете по ГЗМС
Ръководител:Нарциса Адамсън
Върнете се в началото Go down
https://magichogwarts.bulgarianforum.net
Нарциса Адамсън
Учител по ГЗМС
Учител по ГЗМС
Нарциса Адамсън


Име на героя : Нарциса Адамсън
Репутация : 0
Брой мнения : 33

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 3:33 pm

Нарциса Адамсън чакаше на поляната. Учениците дойдоха.
- Здравейте! Добре дошли! Тук ще се провеждат часовете по ГЗМС(за новите). Днес ще ви разкажа за Нощните елфи.
Нарциса погледна всички деца.
Нощни елфи

Преди десет хиляди години, нощните елфи основали огромна импрерия, но безрасъдното използване на основните магии довело до разрушаването на империята им. От скръб, те се оттеглили в горите и останали изолирани докато не се завърнал най-древният им враг, Горящият Легион. Без друг избор, нощните елфи най-накрая емигрирали от тяхната изолация за да се борят за своето място в новия свят. Под високите клони на великото дърво Телдрасил лежи чудесният град Дарнасус, новия подслон на усамотените Нощни елфи. Друиди, Ловци, и Бойци правят сходни домове и между редиците от дървени къщи те деликатно се грижат за горички. Храмът на Луната се издига като блестящ фар над дърветата.


На поляната Nightelf-city-thumb

- За сега няма да ви давам домашни. Въпроси?
Върнете се в началото Go down
Елизабет ВанХелзин
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Елизабет ВанХелзин


Име на героя : Елизабет ВанХелзин
Местожителство на героя : Лондон
Години : 30
Репутация : 0
Курс : Четвърти курс
Брой мнения : 229

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 3:39 am

Пристигнах на полянката и се заслушах в урока.По скоро не му обръщах много внимание...мислех си за Сириус...Дали е добре?Кога ще се свърже с мен отново...Отръсках глава и се заслушах в урокът.Беше много интересен,а професорът разказваше много приятно.Записах си някой неща.
Върнете се в началото Go down
Елизабет ВанХелзин
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Елизабет ВанХелзин


Име на героя : Елизабет ВанХелзин
Местожителство на героя : Лондон
Години : 30
Репутация : 0
Курс : Четвърти курс
Брой мнения : 229

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeСъб Сеп 26, 2009 5:04 pm

Пристигнах на полянката.часът още не беше започнал и слава богу!Не бих искала да разочаровам г-ца Адамсън.Извадих тетрадка и перо за да записвам и седнах по близо за да мога да чувам.Нямам търпение да разбера за какво ще учим днес....дракони,гоблини,еднорози,кентаври,минотаври....умирам от нетърпение...
Върнете се в началото Go down
Нарциса Адамсън
Учител по ГЗМС
Учител по ГЗМС
Нарциса Адамсън


Име на героя : Нарциса Адамсън
Репутация : 0
Брой мнения : 33

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 12:41 am

2 и 4 курс

Нарциса Адамсън се усмихна на Елизабет Ван Хелзин и погледна поляната. Имаше вече доста деца. Четвърти и втори курс.
- Добре дошли! Днес искам да ви разкажа повече за ГОРСКАТА УШАТА СОВА. По външен вид напомня бухал, но е значително по-дребна. Размахът на крилете ѝ е около 86-98 см, дължината на тялото - 31-37 и тежи между 220 и 650 гр. Половият диморфизъм е слабо изразен, като женските са по-едри и тъмно оцветени. Както повечето совоподобни е активна предимно нощем, а денем стои неподвижна и добре прикрита със защитната си окраска на някои дънер или дебел клон. Среща се във всякакви типове гори-иглолистни, широколистни и смесени, в равнини, низини и планини, ако е оставена на спокойствие се заселва и в паркове, но като цяло отдава предпочитание на иглолистите гори. В по-студените северни райони се доближава повече до човешките поселения. Хранят се предимно с дребни гризачи, като мишки и полевки, което ги прави много ценен и незаменим инструмент за регулиране на екологичното равновесие и контрол на числеността на популациите на дребните гризачи. Снася 4-6 яйца, които мъти в продължение на 25-30 дни. Подобно и на останалите видове от семейството мътенето започва веднага след снасянето на първото яйце и малките се излюпват по различно време. След това тя отива уж да търси храна за малките, но всъщност изчезва и отива в друга гора или друго дърво. Домашна работа - отговорете на въпроса " Какво според вас е точното име на тази сова?" - отговорът на въпроса ще намерите, след като помислите над това, че тя изчезва и оставя малките си.
Върнете се в началото Go down
Елизабет ВанХелзин
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Елизабет ВанХелзин


Име на героя : Елизабет ВанХелзин
Местожителство на героя : Лондон
Години : 30
Репутация : 0
Курс : Четвърти курс
Брой мнения : 229

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 6:18 pm

Имах час по грижа за магическите създания и пристигнах първа.След време дойдоха останалите и накрая професорът.Имахме домашно " Какво според вас е точното име на тази сова?" и аз бях готова.
-Някой иска ли да започне?-попита професорът.Вдигнах ръка и се изправих.Твърдо решена съм да върна загубените точки...
-Горската ушата сова...Това на пръв поглед мило създание ...-въздъхнах,поех си дълбоко въздух.Не харесвам да говоря пред толкова много хора,но трябваше.Поех си дълбоко въздух и подължих.-За мен няма сърце.Никое създание което изостави така малките си няма сърце!Найстина са много полезни като отстранява някой гризачи,но няма извинени за жестокоста им към собствените си пиленца...-вдигнах дясната си ръка като знак за призоваване.От някъде се чу размахване на криле и на ръката ми кацна сова.-Това е подарък от един много важен за мен магьосник...каза ми,че за разлика от совата той никога няма да ме остави...


П.П.Совата На поляната 400px-CRW_2987
Върнете се в началото Go down
Бела Грейнджър
Префект на Рейвънклоу
Префект на Рейвънклоу
Бела Грейнджър


Име на героя : Бела Грейнджър
Местожителство на героя : Хогуортс
Години : 28
Репутация : 4
Титли : Жената на Алекс Мераз Very Happy
Курс : Втори курс
Брой мнения : 208

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 12:21 am


Бела беше закъсняла с 5 минути. На поляната все още беше студено. Бела вдигна ръка във въздуха. Професорът я вдигна:
- За да изостави малките си тя явно не може да ги гледа... наистина никое такова създание няма сърце... но си помислите... дали наистина тази птица би оставила малките си, ако можеше да се грижи за тях. Вярно някои създания излиза, че нямат сърце, но всъщност всяко едно същество си има сърце, колкото и да ви се струва, че няма... Аз съжалявам малките... но те успяват... чела съм, че след 4 дни малките се учат да летят... пък и други птици, ги намират и ги пазят от студовете...
Върнете се в началото Go down
http://hermione9.mondozoo.com
Нарциса Адамсън
Учител по ГЗМС
Учител по ГЗМС
Нарциса Адамсън


Име на героя : Нарциса Адамсън
Репутация : 0
Брой мнения : 33

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 12:26 am

Нарциса ги погледна... рейвънклоу казваше си тя... не мога да повярвам, че имат такова въображение и такъв ум...
- Отлично! Две различни мнения по въпроса! Това ми харесва много. И двете имате право дори и аз не мога да кажа дали совата го прави защото няма начин да ги гледа или просто няма желание, но това е друг въпрос. Заради чудесните отговори давам на
г-ца Грейнджър и г-ца ВанХелзин по 15 точки на всяка! Поздравления!
Върнете се в началото Go down
Елизабет ВанХелзин
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Елизабет ВанХелзин


Име на героя : Елизабет ВанХелзин
Местожителство на героя : Лондон
Години : 30
Репутация : 0
Курс : Четвърти курс
Брой мнения : 229

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 12:30 am

Това ме удари като гръм от ясно небе.Седнах леко замаяна на тревата и единственото което можех да кажа беше....
-Жестоко....-прошепнах и се ухилих.
Върнете се в началото Go down
Нарциса Адамсън
Учител по ГЗМС
Учител по ГЗМС
Нарциса Адамсън


Име на героя : Нарциса Адамсън
Репутация : 0
Брой мнения : 33

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 12:36 am

Нарциса забеляза г-ца ВанХелзин и се притесни.
- Г-це ВанХелзин, добре ли сте?
Нарциса записа всички в дневника си все още притеснена.
- Приемам още коментари има ли желаещи?
Върнете се в началото Go down
Елизабет ВанХелзин
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Елизабет ВанХелзин


Име на героя : Елизабет ВанХелзин
Местожителство на героя : Лондон
Години : 30
Репутация : 0
Курс : Четвърти курс
Брой мнения : 229

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 12:40 am

Погледнах я все още усмихната....
-по-добре не съм се чувствала!-казах и се засмях.-Хайде, рейвънклоуновци!Всеки от отбора по куидич на Рейвънклоу, който изкаже мнение ще му покажа "двойният винт "!
казах жизнерадостно...
Върнете се в началото Go down
Бела Грейнджър
Префект на Рейвънклоу
Префект на Рейвънклоу
Бела Грейнджър


Име на героя : Бела Грейнджър
Местожителство на героя : Хогуортс
Години : 28
Репутация : 4
Титли : Жената на Алекс Мераз Very Happy
Курс : Втори курс
Брой мнения : 208

На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 12:50 am


Бела се усмихна весело и прегърна Елизабет. Всичко беше страхотно. Дано още
някой да се включи... Бела прибра тедрадката си в чантата и извади лист пергамет за да види сега какйв час имаме. Изглежда имахме свободен и Бела искаше да се разходи или да си напише домашните на двора. Точно тогава за съжаление
запръска дъжд и мислите на Бела се провалиха...
Върнете се в началото Go down
http://hermione9.mondozoo.com
Sponsored content





На поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На поляната   На поляната I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
На поляната
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Учебни занятия :: Грижа за магически създания (ГЗМС)-
Идете на: